מגדל העמק

העירייה החליפה דגלי ישראל קרועים ובלויים ברחבי מגדל העמק רק בערב יום הזיכרון

רק בעקבות פוסט של יו"ר האופוזיציה, חברת המועצה אלגריה בן קסוס, על מצב הדגלים ברחבי העיר, ולאחר שלדבריה בתחילה נמסר לה שלא היה לכך תקציב, הוחלפו הדגלים הקרועים. בן קסוס: "ראש העיר הקודם תמיד החליף דגלים מיד אחרי פסח. מקווים שבשנה הבאה האופוזיציה לא תצטרך להזכיר לעירייה איך לעבוד". מטעם העירייה נמסר: "העיתון שם את ראש העיר תחת זכוכית מגדלת". ממערכת אינדקס נמסר: "העיתונות החופשית תמשיך לבקר את נבחרי הציבור"

דגלים קרועים במגדל העמק
דגלים קרועים במגדל העמק
חברת המועצה אלגריה בן קסוס, יו"ר האופוזיציה במגדל העמק
חברת המועצה אלגריה בן קסוס, יו"ר האופוזיציה במגדל העמק

כל הארץ דגלים? בעיריית מגדל העמק, קצת פחות: לדברי יו"ר האופוזיציה בעירייה, חברת המועצה אלגריה בן קסוס, העירייה השנה איחרה להחליף דגלים בלויים וקרועים מרחבי העיר לקראת יום העצמאות.

לטענתה, כאשר פנתה לעירייה, נאמר לה כי "אין לכך תקציב", אולם לאחר שהעלתה שבשבוע שעבר פוסט בפייסבוק עם תמונות של דגלי ישראל קרועים מרחבי העיר, ואף תיעדה בווידאו מסע שלה בין עסקים מקומיים שמוכרים דגלים, בערב יום הזיכרון הוחלפו הדגלים הקרועים בדגלים חדשים על ידי עובדי העירייה.

בן קסוס: "לאחר שנמסר כי לא הצליחו למצוא דגלים ובעל פה נמסר גם שאין לכך תקציב… העליתי ביום חמישי שעבר פוסט ברשתות החברתיות שדיבר בעד עצמו עם צילומים של דגלים קרועים ובלויים, שמבזים את הסמל הלאומי של מדינת ישראל. כמו כן מיד יצאתי וערכתי סקר בין עסקי העיר ומצאתי לפחות שני בתי עסק שלהם היה מלאי גדול של דגלים.  זו היתה הזדמנות טובה נוספת לפרגן לעסקים המקומיים ולכן העליתי פוסט פירגון לעסקים אלו.

"לאחר פרסום הפוסט, העיריה נאותה לדגלל את העיר רק ביום ראשון ערב יום הזיכרון. אז נתלו דגלים חדשים של המדינה והעיריה בצירים הראשיים של העיר. מיד העליתי פוסט נוסף לרשתות החברתיות שמוסר תודתי לעיריה על ההקשבה עם תמונות עדכניות".

בן קסוס מסכמת: "אמנם נכון שמר בן חיים חדש בתפקידו כראש עיר ונדרשים מאה ימי חסד אך ישנם נושאים שלא ניתן לעבור עליהם לסדר היום. לצערנו כולנו התאריכים הללו חקוקים בלוח השנה כל שנה מאז קום המדינה. מאז 19 במרץ, המועד בו בן חיים נכנס לתפקידו, היה עליו לקחת לתשומת ליבו ולדאוג שזה יבוצע.

"בכל השנים הקודמות מיד לאחר חג הפסח העיריה טיפלה בהנפת דגלים – זו גאווה לאומית, זו גאווה עירונית ובטח בשנה קשה זו שאנו עוברים כתושבים וכאזרחי המדינה. אני מקווה כי להבא האופוזיציה לא תצטרך להזכיר לעיריה ולעומד בראשה את תפקידיה".

העירייה נגד חופש העיתונות

 

מן העירייה נמסר בתגובה: "עיריית מגדל העמק החליטה להפסיק לשלם לעיתונכם כספים מיותרים. בעקבות כך, הצהיר בעלי העיתון כי הוא מחפש את ראש העיר בזכוכית מגדלת".

ממערכת אינדקס העמק והגליל נמסר בתגובה לדברי העירייה: "ראש העיר בשיחה מתועדת עם בעלי העיתון אמר כי ינקוט בהליכים חד צדדיים לפגיעה בזיכיון השילוט של החברה המחזיקה גם בעיתון, ויפגע בהכנסות העיתון על אף חוזים חתומים שיש לעירייה עם החברה. בתגובה אמר לו בעלי העיתון כי כל ראש עיר, מטבע תפקידו, מצוי תחת זכוכית מגדלת של העין הציבורית.

"שום איום לא ירתיע את העיתונות החופשית מלסקר את דברי הביקורת הנשמעים על תפקודו של ראש העיר והעירייה בראשותו. אלו מושכלות יסוד של כל חברה דמוקרטית, כאשר זכות התגובה כמובן תמיד תישמר לעיריית מגדל העמק בכל עת. נמשיך כתמיד לבקר את נבחרי הציבור באשר הם". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top