אשכול הגליל והעמקים

רונן פלוט נבחר פה אחד ליו"ר דירקטוריון אשכול הרשויות גליל ועמקים

דירקטוריון האשכול בירך את פלוט לרגל מינויו, לאחר שקודמיו בתפקיד היו אלי ברדה ואייל בצר אשר פרשו מתפקידם כראשי הרשויות של מגדל העמק ועמק יזרעאל. פלוט: "אני מודה לראשי הרשויות, אפעל בכל כוחי לקידום השירותים לרשויות". בצר, היו"ר היוצא: "מאחל הצלחה לרונן". כמו כן, דירקטוריון האשכול אישר את הצטרפותה של רמת ישי לאשכול. אסף אוברלנדר, ראש מועצת רמת ישי: "מברכים את האשכול על קבלתה של רמת ישי לשורותיו". בישיבה גם נכחה השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן

יו"ר האשכול החדש רונן פלוט, מנכ"ל האשכול מאיר חלי והממונה על מחוז צפון במשרד הפנים עינב פרץ (קרדיט תמונה: דוברות אשכול גליל ועמקים)
יו"ר האשכול החדש רונן פלוט, מנכ"ל האשכול מאיר חלי והממונה על מחוז צפון במשרד הפנים עינב פרץ (קרדיט תמונה: דוברות אשכול גליל ועמקים)

ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט, נבחר ביום שלישי השבוע לתפקיד יו"ר אשכול רשויות הגליל והעמקים בהצבעה שהתקיימה בישיבת מליאת האשכול בבית יד לבנים במגדל העמק, במעמד הממונה של מחוז צפון במשרד הפנים, רו״ח עינב פרץ.

פלוט, המכהן כאמור כראש עיריית נוף הגליל בשמונה השנים האחרונות, יחליף בתפקידו את היו"ר היוצא וראש המועצה האזורית עמק יזרעאל לשעבר, אייל בצר, אשר כיהן בתפקיד יו"ר האשכול מאז דצמבר 2022. לפני בצר כיהן בתפקיד אלי ברדה, ראש עיריית מגדל העמק לשעבר.

את ההחלטה על מינויו של פלוט, שיבצע את תפקידו בהתנדבות, קיבלו פה אחד נציגי הרשויות באשכול, המונה 19 רשויות באיזור הגליל והעמקים.

פלוט, כידוע התמודד בשתי מערכות בחירות מוניציפאליות על ראשות העיר ללא מתחרים וכיהן בעבר בשורה של תפקידים ציבוריים ובין היתר גם כמנכ"ל הכנסת.

פלוט: "אני מבקש להודות  לראשי הרשויות על בחירתי לעמוד בראש אשכול הגליל והעמקים – איגוד חשוב מאין כמוהו המהווה מנוף לצמיחה אזורית ולאיגום כלל המשאבים הציבוריים לטובת התייעלות עבודת הרשויות ושיפור איכות החיים של התושבים. כיו"ר האשכול, אפעל בכל כוחי לקידום, שיפור והרחבת השירותים לרשויות, ואעשה ככל שביכולתי על מנת לחזק את שיתופי הפעולה ולסייע תוך שימוש בידע ובניסיון שצברתי בשנות פעילותי הציבורית".

היו"ר היוצא אייל בצר הוסיף: "אני מודה לראשי הרשויות על העבודה המשותפת למען עתיד משותף לאזור כולו ומאחל הצלחה רבה למחליפי".

מנכ"ל האשכול מאיר חלי, הודה לבצר על כהונתו,  איחל הצלחה ליו"ר הנכנס פלוט והוסיף: "האשכול מבוסס על שיתוף הפעולה בין הרשויות ואין לי ספק ששיתוף הפעולה הזה, שיילך ויגבר בעתיד, יבוא לטובת הרשויות וישפר את חיי התושבים ביישובי האשכול השונים" 

בישיבת המליאה הבוקר צורפה לאשכול גם רשות חדשה שתהיה החברה ה-19: מועצה מקומית רמת ישי, אשר בישיבתה הראשונה בראשות אסף אוברלנדר כבר אישרה את הצטרפותה לאשכול.

אוברלדנר: "אנחנו שמחים להצטרף לאשכול גליל עמקים, ורואים בכך הזדמנות לקבל סיוע בעזרת האשכול בין היתר מול משרדי ממשלה. מדובר בבשורה לתושבים מאחר והאשכול חולש על כמעט כל תחומי החיים, רווחה, איכות הסביבה ופיתוח ולכן מליאת המועצה החליטה לאשר הצטרפות לאשכול ואנו מברכים את האשכול על ההחלטה לצרף את רמת ישי". את רמת ישי ייצג בדירקטוריון מנכ"ל המועצה, עו"ד איציק זכאי.

בחלקה השני של הישיבה נכחה השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, שניהלה שיח פתוח עם כל נציגי הרשויות שנכחו בישיבה,  על אתגרים בתחום איכות הסביבה בתחומי האשכול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top