קריית טבעון

עימות במועצה סביב תקצוב שיפוצי הקיץ בגן האנתרופוסופי בין שמוליק שמחון לעידו גרינבלום

חבר המועצה שמחון טוען כי מבנה הגן לא הוקצה במסגרת הליך הקצאת קרקע לעמותת "שקד" המפעילה את הגן, וכעת המועצה גם מתקצבת שיפוצי קיץ לאחר שערב הבחירות נקבע כי הגן יעבור משכונת אלרואי לרמת טבעון. חבר המועצה אליק אלמוג מסיעת "יותר לטבעון" תומך במהלך, אך אינו בטוח האם בוצע הליך הקצאת קרקע לעמותההמועצה, בניגוד למה שנאמר על ידי ראש המועצה בדיון במליאת המועצה, טוענת כעת: "חבר המועצה שמחון לא מדייק בשום פרט בעניין זה"

שמוליק שמחון, חבר המועצה בקריית טבעון
שמוליק שמחון, חבר המועצה בקריית טבעון
עידו גרינבלום, ראש מועצת קריית טבעון
עידו גרינבלום, ראש מועצת קריית טבעון

עימות במועצת טבעון סביב הקצאת מבנה ציבורי עבור הגן האנתרופוסופי של עמותת "שקד", בין חבר המועצה האופוזיציוני מסיעת "טבעונים", שמוליק שמחון, לבין ראש המועצה עידו גרינבלום.

לטענת שמחון, שהועלתה לראשונה בישיבת מליאת המועצה הקודמת, במסגרת דיון על שיפוצי הקיץ במבני החינוך בקריית טבעון, המועצה מתקצבת שיפוצי קיץ בין היתר במבנה שניתן ללא הליך תקין של הקצאת קרקע עבור העמותה, בשל המעבר שבוצע עוד לפני הבחירות ממתקן בשכונת אלרואי למבנה בשכונת רמת טבעון.

שמחון פרסם ברשת פייסבוק סרטון עם הקטע המדובר מישיבת המועצה, ועורר סערה. אחת התושבות הגיבה לפוסט של שמחון: "תושבים שבוחרים בחינוך אנתרופוסופי, זכאים לחינוך ולא משנה באיזה צביון. הם משלמים מיסים ואגרות חינוך בדיוק כמוך.

"הם לא מקבלים שום שיפוץ על חשבון המועצה, הם מפשילים שרוולים ביולי אוגוסט , מביאים כלי עבודה מהבית, מגייסים ציוד ומשפצים במו ידיהם. גם הילדים שלהם מגיעים , שותלים פרחים ועצים ועוזרים לנקות. זו כוחה של קהילה וצרות העין לא תשנה זאת. שמוליק מוזמן לבוא ולראות איך הקסם הזה קורה ואז תבינו כמה אתם רחוקים מהמציאות!".

חבר המועצה שמחון הגיב: "אין לי ולא תהיה לי שום בעיה שתקבלו את הגנים (שהם מבנים של המועצה ושייכים לכלל הציבור) אם הגנים שלכם יפעלו במסגרת הציבורית ולא דרך עמותה. במקרה כזה, מימון של שיפוצי קיץ על ידי המועצה וכספי הציבור, יהיה לגיטימי וחוקי.

"לחילופין, יש חוק במדינה – כל עמותה פרטית יכולה לקבל נכסים ציבוריים, אולם רק לאחר ביצוע הליך של הקצאת קרקע. במילים אחרות, אם עמותה פרטית רוצה מבנה ציבורי, עליה לעבור הליך של הקצאת קרקע פומבי, וגם במקרים כאלה, פעמים רבות, ההקצאה היא לא בחינם. לכן, מנקודת מבט ציבורית, עמותת שקד צריכה לשלם על השימוש בנכסי הציבור (כפי שהיה בתקופת ראש המועצה הקודם דוד אריאלי).

"כאן נראה כי אתם רוצים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה: גם לקבל נכס ציבורי ללא הקצאת קרקע כחוק, וגם לקבל מימון ציבורי לשיפוץ המבנה בגלל המעבר לגן חדש שנקבע בשנה שעברה.

"הליכה בדרך המלך, של הקצאת קרקע כחוק, צריכה לקבל תמיכה מכולם לא רק משום שזה החוק, אלא משום שזה הכי משתלם להורים: לדעתי אתם ההורים של קהילת שקד צרכים לתמוך בהצעתי, כי כך תחסכו כסף רב, ולא תצטרכו לשלם לעמותה כל כך הרבה כסף על שנת לימוד בגנים".

בשיחה עם "אינדקס העמק והגליל", נראה כי טענותיו העיקריות של שמחון קיבלו חיזוק מסויים דווקא מכיוונו של חבר המועצה מסיעת "יותר לטבעון", אליק אלמוג: "המועצה משיקולים שלה העבירה את הגן משכונת אלרואי לשכונת רמת טבעון. המבנה החדש אינו מונגש ואין בו ממ"ד, ומן הסתם צריך לבצע בו שיפוצים. סכום השיפוץ לא ידוע, רק כעת מתכנסת וועדת המכרזים, כאשר התב"ר של שיפוצי קיץ מפרט רק את הסכום הכולל של כלל השיפוצים במבני החינוך ביישוב. אני יודע שנערך הליך הקצאת קרקע, אבל לא יודע אם הוא הושלם עד הסוף".

המועצה המקומית קריית טבעון בחרה שלא להתייחס עניינית לטענות שעלו מדברי חבר המועצה שמחון. בניגוד מסויים למה שנאמר בישיבת המועצה עצמה, ראש המועצה גרינבלום אמר בנושא רק את המשפט הבא: "חבר המועצה שמוליק שמחון, שאני מחבב ומעריך אותו, איננו מדייק באף פרט בנושא הזה".

על כך אמר שמחון כי "חבל שראש המועצה לא אמר בישיבת המליאה שמה שאני אומר לא מדוייק, ואם אכן כך – במה אני לא מדייק".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top