מגדל העמק

הישג לאופוזיציה: הצעה לסדר של חבר המועצה יוסי פינטו מסיעת "תנופה" לפנות למשרד הרישוי לקיום מבחני רישוי נהיגה בעיר אושרה פה אחד

לראשונה מאז תחילת הקדנציה, הסכמה פה אחד בין קואליציה לאופוזיציה לצורך פנייה למשרד הרישוי בנושא. בן קסוס במליאה: "אם יש בעפולה, בית שאן וביקנעם את השירות הזה, אין סיבה שלא יהיה במגדל העמק". פינטו: "ההצעה תיתן מענה לתלמידים ולהורים"

חברי מועצת העיר מגדל העמק אלגריה בן קסוס ויוסי פינטו
חברי מועצת העיר מגדל העמק אלגריה בן קסוס ויוסי פינטו

הישג לסיעת "תנופה" בראשות יו"ר האופוזיציה במגדל העמק, חברת המועצה אלגריה בן קסוס: הצעת חברה לסיעה, חבר המועצה יוסי פינטו, לפיה העירייה תפנה למשרד הרישוי לצורך מתן היתר לקיום מבחני רישוי נהיגה בעיר, אושרה פה אחד על ידי כל חברי מועצת העיר.

ההצעה עלתה לסדר בישיבת המועצה בשבוע שעבר, כאשר בן קסוס נימקה את ההצעה בכך ש"לאחר בדיקה, מצאתי שישנו שירות כזה הן בבית שאן והן בעיר יקנעם עילית. אין סיבה שבעיר מגדל העמק לא יהיה שירות דומה לצעירים הרוצים לעבור טסט כאן".

סגן ראש העיר, סרגיי אוקלנדר, סיפר בתגובה כי הוא מנסה כבר עשר שנים לקדם את הנושא, ללא הצלחה, אולם גם הוא תמך ביוזמה.

פינטו: "קיבלנו פנייה מהורים, מורי נהיגה, תלמידי צעירים, ביצענו הליך למידה וחשיבה כיצד לקדם את השרות לתושבים היקרים שלנו. ההצעה תיתן מענה לתלמידים, למורים, לנשים מהמגזר החרדי שפנו אלינו כשהם נואשים מהפקקים ובזמן הרב והיקר של שיעורי הנהיגה שהם מאבדים בעמידה בפקקים לכיוון עפולה.

"מבדיקה מקיפה שערכנו מתברר כי אותה חב' 'מילגם' הזכיינית של משרד הרישוי הפועלת בעיר עפולה, מספקת את השרות גם בערים יקנעם והן בבית שאן – אז מדוע לא מגיע לתושבי מגדל העמק לקבל את השרות פה בבית?".

סיעת "תנופה" ציינה כי תפעל באמצעות חקיקת עזר עירונית למניעת קיום שיעורי נהיגה ומבחני רישוי למשאיות בתוך מרכז העיר, כדי למנוע עומסי תנועה בעיר עצמה, ובמקום זאת תקדם את השרות לאיזורי התעשייה המרווחים במגרשי חניה ואפשרויות למתן השרות. כמו כן תהיה הקפדה על שמירת השבת והסטטוס קוו כפי שמתקיים כיום ברחבי העיר. מן הסיעה נמסר כי נקבעה פגישת עבודה אצל ראש העיר בנושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top