חרבות ברזל

סמ"ר אמיר גלילוב הי"ד משמשית נהרג בליל שלישי ממטען ממולכד בעת פשיטה על מתקן אונר"א ברפיח

הפשיטה על המתקן, ממנו נורה בעבר טיל נ"ט נגד כוחות צה"ל הפועלים באיזור, כולל מרפאה ובית ספר. כאשר חיילי גדול 50 של חטיבת הנח"ל נכנסו למבנה כדי לטהר אותו, הופעל מטען רב עוצמה, ממנו נהרגו עוד שני חיילים ונפצעו חמישה נוספים. מן המועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר: "ראשת המועצה וקהילת עמק יזרעאל כולה, מרכינה ראש בעצב וכאב רב עם היוודע הבשורה הקשה על נפילתו של סמ"ר גלילוב, בן 20 משמשית"

סמ"ר אמיר גלילוב ז"ל הי"ד (קרדיט תמונה: דובר צה"ל)

מלחמת "חרבות ברזל" ממשיכה לגבות מחיר דמים כבד גם בעמק יזרעאל: בליל שלישי השבוע נהרג בקרב ברפיח שבדרום רצועת עזה סמ"ר אמיר גלילוב הי"ד ז"ל מהיישוב שמשית. בן 20 היה בנופלו. בתקרית נהרגו עוד שני חיילים – סמ״ר אורי בר אור, בן 21, ממדרשת בן גוריון, וכן סמ״ר עידו אפל, בן 21, מהיישוב צופר. כמו כן נפצעו בקרב זה עוד חמישה חיילים נוספים.

מפרטי התחקיר הראשוני עולה כי גדוד 50 של הנח״ל, הנלחם בימים אלה תחת מפקדת חטיבת המילואים 12 (״הנגב״), יצא להתקפה על מתחם של חמאס, שממנו בוצע ירי נ״ט על כוחותינו בעבר. המתחם ממוקם במזרח רפיח, סמוך למעבר רפיח. במתחם יש מרפאה, ובסמוך אליה בית ספר, שצה״ל לא פעל בהם קרקעית עד כה, והכוחות פשטו על המתחם כדי לטהר אותו ממחבלים.

על פי מספר דיווחים, המדובר במתקן המופעל על ידי סוכנות הפליטים של האו"ם, אונר"א, אשר בפועל הפכה לבסיס צבאי של החמאס. עוד עולה מן התחקיר הראשוני כי כשהכוח נכנס לאחד המבנים – התפוצץ מטען, והתברר שהבית היה ממולכד.

על פי הדיווחים, עדיין לא ברור באיזה אופן הופעל המטען על הכוחות, אך נראה שמדובר במארב מתוכנן שחמאס הכין במקום. לא היה מודיעין מקדים על מלכוד המבנה. כאמור, לוחמי הנח״ל נפגעו כתוצאה מפיצוץ המטען. 3 נהרגו, ובהם גלילוב ז"ל ועוד 5 נפצעו.

מדובר צה"ל נמסר כי מפקד חטיבת הנגב, אל״ם עברי אלבז, קפץ למקום מיד לאחר האירוע כדי לנהל אותו מהשטח. מפקד האוגדה, תא״ל איציק כהן, ניהל את האירוע מהחפ״ק.

עם היוודע דבר מותו של גלילוב ז"ל, פרסמה המועצה האזורית עמק יזרעאל הודעה בזו הלשון: "תושבות ותושבי המועצה האזורית עמק יזרעאל, עובדות ועובדי המועצה, ראשת המועצה וקהילת עמק יזרעאל כולה, מרכינה ראש בעצב וכאב רב עם היוודע הבשורה הקשה על נפילתו של סמ"ר אמיר גלילוב, בן 20 משמשית, לוחם בגדוד 50 בחטיבת הנח"ל, בקרב בדרום רצועת עזה.

"בשעה קשה זו נבקש לחבק ולחזק את משפחת גלילוב היקרה ואת קהילת שמשית כולה ולהשתתף בצערן העמוק. יהי זכרו ברוך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top