נוף הגליל

מינויו של עפר בן אליעזר למנכ"ל עיריית נוף הגליל אושר פה אחד במליאת מועצת העיר

מליאת מועצת העיר בנוף הגליל החלה בעבודה השוטפת, עם ישיבת עבודה קצרה במיוחד ובה אושרה פה אחד מינויו של ראש מועצת רמת ישי לשעבר, עפר בן אליעזר, למנכ"ל העירייה, וכן אושרו פרוטוקולים ראשונים של וועדות מועצת העיר. בן אליעזר בישיבה: "זה כבוד גדול לעבוד עם פלוט". פלוט: "ניסיתי לשכנע את עדי מלכה להישאר, אבל נתתי לו את ברכתי. בהצלחה לבן אליעזר!". עפר נכנס השבוע לתפקידו

עפר בן אליעזר ורונן פלוט בישיבת מועצת העיר נוף הגליל
עפר בן אליעזר ורונן פלוט בישיבת מועצת העיר נוף הגליל

חתום וגמור: מינויו של ראש מועצת רמת ישי לשעבר, עפר בן אליעזר, למנכ"ל עיריית נוף הגליל אושר ביום רביעי בשבוע שעבר במליאת מועצת העיר.

בן אליעזר, בן 60, כיהן כ-24 שנה כחבר מועצת רמת ישי, מתוכן כיהן כ-15.5 שנים כראש המועצה המקומית שלה. במסגרת תפקידו כראש מועצה, קידם פרויקטים רבים של תשתיות, סלילת כבישים, הקמת תאגיד המים "מעיינות העמקים", בנייה רבה באיזור התעסוקה של רמת ישי וכן שלב א' של שכונת "פרדס בחיסכון" ביישוב.

בישיבה, רונן פלוט, ראש העיר,  סיפר על הליך המינוי: "מנכ"ל העירייה עדי מלכה הודיע שהוא יוצא לסקטור פרטי, רואה עצמו מקדם פרויקטים מאוד חשובים למדינת ישראל. בהתחלה ניסיתי לעצור את הדבר הזה, אמרתי לו שהוא חשוב מאוד לעירייה. יחד עם זאת, הוא רואה את עצמו במקום אחר ואני לא רציתי שמישהו פעם יגיד שבגללי הוא לא התקדם. אני נתתי לו את ברכתי, בהזדמנות זו אני מבקש בשמי ובשם כל העירייה להודות לעדי, תודה רבה על כל הדברים שעשית.

"כמי שהיה מנכ"ל במשך תשע שנים, בשני משרדים ממשלתיים ובכנסת, מאוד קשה לעמוד מנכ"ל מול מנכ"ל. אני יודע איך מנכ"ל צריך לעבוד. אתה ידעת איך לעבוד. זה נכון שהיית לפני זה גזבר העירייה, אבל תפסת את התפקיד בדיוק כמו שראיתי אותו, כמעט לא היו דברים שלא הסכמנו אחד עם השני. אני בטוח שנצליח.

"בנינו וועדת איתור על פי חוק, כולל נציגי משרד הפנים, ואני הצעתי למנות את עפר בן אליעזר לתפקיד מנכ"ל. אבקש ממנו להציג את עצמו בכמה דקות. הוועדה תמכה פה אחד בהצעתי, ואני מאחל לו הרבה הצלחה, אדם כזה שבא מהתחום המוניציפלי, היה שלוש קדנציות כראש המועצה, עם הרבה מאוד ניסיון, ואין ספק שהוא יביא לפה דברים שלא היו פה, והוא גם יראה כאן דברים שלא היו שם. אני מאחל לך הרבה הצלחה".

בישיבת מועצת העיר הוצגו קורות החיים של בן אליעזר, וכן ניתנה לו הזכות לדבר בפני חברי המליאה לפני ההצבעה בעניינו, במסגרתם אמר, בין השאר: "אני נרגש, זה כבוד גדול להיות פה. אני מודה לראש העיר על הבחירה בי, זה לא מובן מאליו. אני בן 60 וקצת, נשוי ואב לארבעה. אני נשוי ליעל, שעבדה כאן בעירייה פה הרבה שנים כעובדת סוציאלית. יצאה מפה לדרך חדשה לפני חמש-שש שנים.

"אני בוגר כלכלה ומינהל עסקים תואר ראשון באוניברסיטת חיפה, עם התמחות בניהול, וכן בוגר תואר שני באוניברסיטת חיפה וכן בוגר קורס דירקטורים באוניברסיטת חיפה. באתי מעולם העסקים, כיהנתי כסמנכ"ל ומנכ"ל בחברות עסקיות. ב-2008 נבחרתי לראשות המועצה ברמת ישי עד עכשיו, הייתי דירקטור בקרן ההשתלמות של המורים ודירקטור במשכ"ל, חבר בוועדות במרכז השלטון המקומי. אני מכיר את התחום המוניציפלי על בוריו.

"זאת זכות גדולה לעבוד לצד רונן כראש עיר, כי כולם יודעים איזה בולדוזר הוא… תושבי נוף הגליל יודעים את זה וזה לא סוד, שנוף הגליל זכתה. בשבילי זה כבוד גדול לעבוד איתו, גם ללמוד ממנו וגם להביא מהידע שלי לקחת דברים הלאה.

"אני יודע שעדי היה מנכ"ל מצויין, אני רוצה להגיד לך תודה על הדרך ועל החפיפה שאנחנו עושים… ואני כמובן לשירותכם. המטרה שלי היא לקדם את מדיניות ראש העיר וחברי המליאה, ולתת שירות מיטבי לתושבים, בשביל זה אנחנו פה בעזרת הצוות המקצועי של הרשות".

לאחר ההצבעה, שכאמור אישרה את המינוי פה אחד, אושרו במליאה הפרוטוקולים הראשונים של וועדות מועצת העיר, שהחלו את פעילותן בחודש האחרון. על פי הודעת ראש העיר, בן אליעזר נכנס לתפקידו ביום רביעי השבוע, ויקבל חפיפה מקודמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top