פלילים

חטיפה לאור יום בעפולה: אב מהמגזר הערבי נחשד בחטיפת בתו ממרכז מסחרי בעפולה ביחד עם בנו

בתיעוד קשה שנחשף בטלוויזיה נראה בנו של החשוד כשהוא מנסה לחטוף את אחותו ממרכז מסחרי בעפולה, ולאחר מכן מגיע האב ומכניס אותה בכח למכוניתו. פעולה מהירה של המשטרה איתרה את החשודים והחטופה הנסערת אותרה בריאה בביתו של האב. מן המשטרה נמסר כי בתחילה שיתפה הצעירה פעולה עם המשטרה, אבל לאחר מכן, ככל הנראה מתוך פחד, הפסיקה את עדותה. כתבי אישום חמורים הוגשו בבית המשפט השלום בנצרת כנגד האב והבן. המשטרה: "אנו קוראים לקורבנות עבירה לדווח, אי דיווח לא ימנע את התקיפה הבאה"

משטרת עפולה (קרדיט תמונה: פייסבוק שיטור עירוני עפולה)
משטרת עפולה (קרדיט תמונה: פייסבוק שיטור עירוני עפולה)

אירוע פלילי חמור בעפולה: אב, מהמגזר הערבי, חטף את בתו בכח לאור יום לפני כשבועיים, בצוותא עם בנו. בסרטון מצלמות האבטחה של המקום נראה כי אחיה של הצעירה המדוברת ניסה מספר פעמים להכניס אותה למכוניתו, תוך שהוא חונק אותה, והיא נמלטת מספר פעמים.

לאחר מכן מגיע האב עם מכוניתו למקום, ומעביר את בתו, שהינה נשואה לאדם המתגורר ביישוב אחר, תוך שהיא מתנגדת, למכוניתו. המכונית נסעה לאחד מיישובי האיזור, אולם עוברי אורח שהתקשרו למשטרה ופעילות אלקטרונית מהירה הובילה לחשיפת מספר לוחית הרישוי של האב, מה שהוביל את שוטרי תחנת עפולה לביתו של החשוד ולחילוץ הצעירה, כשהיא מפוחדת וחבולה. במשטרה בטוחים כי הצילו את חייה, וכי נמנע מקרה שהיה עלול להגיע עד כדי רצח של הצעירה בידי בני משפחתה.

בחקירתה הצעירה גוללה את הסיפור בהרחבה, אולם בהיותה בוכייה ונסערת, היא החלה לחשוש לחייה ובשלב מסויים הפסיקה לשתף פעולה עם החוקרים. ממשטרת עפולה נמסר כי "היה מדהים לראות כיצד הצעירה שיתפה פעולה עם החוקרים ומסרה מספיק מידע כדי לעצור את החשודים. אחר כך, באופן טבעי, היא החלה לחשוש ופחות שיתפה פעולה, אולם יש בידינו מספיק ראיות להעמיד לדין את החשודים".

מיד עם מעצרם, הגישה המשטרה בבית המשפט השלום בנצרת הצהרת תובע, ומעצרם של השניים הוארך. בשבוע שעבר הוגש כנגדם כתב אישום חמור, למרות שהקורבן הפסיקה לשתף פעולה עם החוקרים עקב חשש לחייה.

דוברות מרחב כינרת במשטרה מסרה בתגובה: "משטרת ישראל פועלת בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה למגר התנהגות בריונית ואלימה מכל סוג שהוא גם במקרים בהם הקורבן חושש לדווח עליהם. משטרת ישראל במסגרת מאמציה להגברת הביטחון האישי פועלת למיצוי הדין עם אותם עבריינים וקוראת לקורבנות עבירה לדווח לה מיד על כל עבירה. הניסיון המצטבר מלמד כי החשש וחוסר שיתוף הפעולה עם המשטרה אינו מבטיח דבר ואינו מונע את התקיפה הבאה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top