מגדל העמק

יו"ר האופוזיציה אלגריה בן קסוס: "ראש העיר עושה מצג שווא כאילו השיג הטמנת פסולת סמוך לעפולה"

פרסום מטעם ראש העיר מגדל העמק במקומון דתי, בו התהדר בהשגת הסכם להטמנת פסולת עירונית באתר סמוך לעפולה במקום ליד מנחמיה, עורר תמיהה בקרב האופוזיציה. הסכם בעניין הושג כבר בקדנציה הקודמת ויושם כבר לפני שנתיים. בן קסוס: "איפה התרומה של ראש העיר לנושא הזה בדיוק? מעולם לא הוטמנה פסולת של מגדל העמק במנחמיה באופן קבוע". מן העירייה נמסר בתגובה: "העיר נקייה ומצוחצחת"

פסולת במגדל העמק
פסולת במגדל העמק

האם עיריית מגדל העמק פרסמה מידע לא מדוייק לציבור באמצעות המקומון "מקומי דתי"? לדברי האופוזיציה, נראה שכן: לאחר פרסום בתחילת החודש של העירייה בדבר הסכם להטמנת פסולת עירונית של מגדל העמק באתר הטמנה סמוך לעפולה, שהוצג כהישג של ראש העיר יקי בן חיים, התברר כי ההסכם הושג בכלל בקדנציה הקודמת בעת שבן חיים היה באופוזיציה.

הדבר לא הפריע לעירייה לפרסם כתבה במקומון הדתי ב-3.5.24, ובה נכתב, בין השאר: "אחת ההחלטות של ראש העיר יעקב יקי בן חיים בכדי להקל ולהגביר את מהירות שינוע האשפה, היתה בדבר החלפת אתר ההטמנה מאזור היישוב מנחמיה לאתר הטמנה בסמוך לעפולה. החיסכון בזמן שיש בהגעה לעפולה מהגעה למנחמיה יצרה מצב של יכולת פינוי פחים עיליים ומוטמנים בתדירות גבוהה יותר על ידי המחלקה לפינוי אשפה גרוטאות וגזם בעיקר בתקופה טרום ובתוך חג הפסח".

עוד נכתב בכתבה כי "לא מעט מתושבי השכונות הביעו את הערכתם על שינוי בולט לעין מאז כניסתו לתפקיד של ראש העיר יעקב יקי בן חיים בכלל ובעיקר בימי קדום ובתוך החג בפרט".

אולם מהסכם שהגיע לידי מערכת "אינדקס העמק והגליל, מיום 21.6.2021, מתברר כי עיריית מגדל העמק בימי ברדה כבר חתמה על הסכם עם אשכול הגליל והעמקים על הטמנת פסולת באתר ההטמנה של חברת "אמניר" הסמוך לעפולה, וכי הטמנת פסולת בסמוך למנחמיה היתה רק תחנת מעבר זמנית.

גורם בכיר המקורב למשרד להגנת הסביבה הסביר כי בחודשים האחרונים נוצר משבר בין המשרד לבין חברת "אמניר", והחברה קיצצה את כמויות הפסולת שהרשויות מובילות אליה, מה שהצריך חלק מהן להוביל פסולת למקומות חליפיים. לדברי המקור,  מרכז השלטון המקומי, ולא אף רשות ספציפית, תיווכה את הפתרון בין החברה לבין המשרד, והרשויות חזרו להוביל פסולת לאתר החברה בסמוך לעפולה. "לטעון כאילו רשות ספציפית תיקנה את המצב זה פשוט לא נכון", הסביר הגורם הממשלתי המעורה בפרטים.

יו"ר האופוזיציה, חברת המועצה אלגריה בן קסוס, תקפה את הפרסום הבלתי מדוייק של ראש העיר בנושא: "ראש העיר עושה מצג שווא כאילו השיג הטמנת פסולת סמוך לעפולה. זו הטעיית הציבור ומצג שווא. השגתי את ההסכם של העיריה עם אשכול גליל עמקים משנת 2021, אשר יושם במלואו בשנת 2022. העיריה מעולם לא שפכה פסולת במנחמיה. בעבר היתה בעיר תחנת מעבר שנסגרה ומאז הכל שונע לורדיס/אמניר בעפולה.

"אני קוראת לראש העיר להבהיר ולחדש לציבור – מה אתה חידשת? מה אתה חסכת? כי כל מה שכתוב בכתבה במקומי דתי מתבצע מחודש אוקטובר 2021 מימי קודמך בתפקיד. אתה לא חתום על שום הסכם אלא אם תציג אותו לציבור… מי שכן חסך לקופת העיריה היה ראש העיר הקודם שקיבל 20 שח זיכוי לכל טון פסולת ושילם 280 במקום 300 שח לטון. קצת צניעות לא תזיק לראש העיר, שלא יתהדר בנוצות לא לו".

מן העירייה נמסר בתגובה כי "העיר נקייה ומצוחצחת בניגוד לעבר, וזו הראייה מי הוא הצד הצודק".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top