לכתו של ענק

סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן בנוכחות אלפים מכל רחבי ישראל

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

מנוחת עולמים למנהיג פורץ דרך ולוחם חברתי גדול: שר החוץ וסגן ראש הממשלה לשעבר, דוד לוי, הובא למנוחות בגיל  86 בעירו האהובה בית שאן. לוי הותיר אחריו אישה, 12 ילדים, יותר מ-40 נכדים ועשרות נינים.

בהלוויתו נכחו נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, השרים ניר ברקת ואבי דיכטר, ח"כ דני דנון וח"כים נוספים, וכן ראשי רשויות וחברי כנסת לשעבר רבים. גם שניים מילדיו כיהנו בכנסת בעבר, ונשאו הספדים מרגשים: חבר הכנסת לשעבר אורלי לוי-אבקסיס, וסגן השר לשעבר ז'קי לוי, שכיהן גם כראש עיריית בית שאן עד לא מזמן.

דוד לוי, אחת מהדמויות הבולטות בזירה הפוליטית הישראלית, עם 37 שנות כהונה בכנסת, הובא למנוחות ביום רביעי השבוע בטקס מרגש. אלפי אנשים הגיעו לחלוק כבוד אחרון לפוליטיקאי שהקדיש את חייו לשירות הציבור, כשהם מביעים את צערם על לכתו.

הנשיא הרצוג, נזכר בדברים מרגשים לניחום המשפחה: "כל מי שהכיר את דוד יודע כמה אהבתו לארץ הייתה כנה ועמוקה. הוא פעל תמיד בשירות הציבור, ובלעדיו אנו כואבים ומאבדים דמות מופת אמיתית". הנשיא גם הזכיר את מאבקו הפוליטי של לוי ז"ל בניסיונו להגיע לעמדת ראש הממשלה ורמז על האפלייה העדתית שמנעה זאת ממנו, וציטט את אביו, הנשיא חיים הרצוג ז"ל, שנהג לומר על לוי: "הם לא נתנו לו להיות ראש ממשלה".

יושב ראש הכנסת אוחנה הוסיף בהספדו: "הוא היה חבר אמיתי ואיש של ערכים, שלעולם לא חיפש כבוד אלא רק את טובת הכלל. דוד ליווה אתנו במהלכים חשובים ויצר את היסודות רבים שמחזיקים מעמד עד היום. הוא טיפס אל תפקידיו מהמלאח של רבאט שבמרוקו ועד לכסא שר החוץ וסגן ראש הממשלה בעשר אצבעות, ולפעמים גם ברגליים חשופות".

השר לשעבר, הידוע ברגישותו לגבי נושאי הקיפוח והחברה, זכה למילות שבח על פועלו במסגרת קריירה הפוליטית הארוכה שלו. רבים הזכירו את תרומתו לשיפור רווחתם של האוכלוסיות המוחלשות ובדרכו לוחמנית ונחושה.

בִּתו של לוי אמרה בגעגועים כואבים במהלך ההספד האישי: "איזו שליחות היתה לך, אבא! כל פעם שהיתה בחירה בין טובתך הפוליטית לטובת המדינה, בחרת בטובת המדינה. תמיד כשהשליחות קראה לך, אמרת "הנני!". אבא שלי היה לכל דבר סמל ומופת עבורי. אהבתו לנו ולעם שישראל הייתה אינסופית. נמשיך את מורשתו בגאווה ובצניעות, כפי שלימד אותנו".

ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה, סיכם את הפרידה מבן העיר הידוע ביותר: "הלך מאיתנו השבוע אחד מגדולי האומה, מי שקודם כל היה דוגמא והגשמת חלום עבור כל ילד ומבוגר שצמח וגדל בבית שאן החל משנות ה-70 ועד היום ומי שפרץ דרך עבור רבים כל כך במדינת ישראל כסמל להצלחה, כשרון, חתירה לשלום לצד שמירה על עקרונות וביטחון, אבל בעיקר מי שבזכותו מדינת ישראל הפכה שוויונית יותר עבור אזרחיה, ולא משנה מהו מוצאם והיכן הם גרים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

בנוסף, צופה העירייה צמיחה גבוהה גם בהכנסות מחנייה בתשלום, מ-250,00 שקלים ב-2023 ל-300,000 שקלים בשנה זו, שהם עלייה של 20% בהכנסות העירייה בסעיף זה.

עוד הכריז ראש העיר יקי בן חיים בישיבת המליאה בשבוע שעבר כי בכוונת העירייה לשנות את חוק העזר העירוני כך ש"בכל העיר תהיה חניה בכחול לבן", אשר משמעותו חניה בתשלום בכל העיר. לדברי ראש העיר בישיבת המועצה, "זה לוקח קצת יותר זמן ממה שחשבנו, אבל זה יקרה".

חבר המועצה אלי בקסיס מהאופוזיציה מסר בתגובה: "אני ממש לא מתפלא, כנראה שיעקב בן חיים הגיע למסקנה שאת התושבים את בעלי העסקים והתעשיינים במגדל העמק ניתן לעשוק כספית בדרך של הכפלת ההכנסות מקנסות חניה, כל זה בניגוד למה שהבטיח לציבור טרום הבחירות. הציבור עכשיו יבין  את ה'שינויים' שהובטחו על ידו!".

מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top