עפולה

בית המשפט הקפיא את מינויו של אבישי שאול למהנדס העירייה וחייב את העירייה לפרסם מכרז חדש לתפקיד

עמותת "עורכי דין לקידום מנהל תקין" הגישה עתירה נגד מינויו מחדש של אביב שאול לתפקיד מהנדס העירייה, בטענה כי לא הוכחה התאמתו לתנאי הסף הקבועים בחוק לתפקיד. בית הדין האזורי לעבודה נוף הגליל-נצרת קיבל את העתירה ואף חייב את העירייה בתשלום 7,000 שקלים כהוצאות משפט של העמותה. מעיריית עפולה סירבו להגיב לידיעה

עיריית עפולה (קרדיט תמונה: אתר עיריית עפולה)
עיריית עפולה (קרדיט תמונה: אתר עיריית עפולה)

מכה לעיריית עפולה: מינוי מהנדס עיריית עפולה, אבישי שאול, הוקפא בהוראת בית הדין האזורי לעבודה נוף הגליל-נצרת, בעקבות עתירה בנושא שהגישה עמותת "עורכי דין לקידום מנהל תקין". בנוסף, בית הדין הורה לעירייה לצאת למכרז חדש עבור התפקיד, וכן לשלם לעותרים 7,000 שקלים הוצאות משפט.

העמותה טענה בעתירתה כי שאול, אשר עבודתו הופסקה והעירייה יצאה למכרז חדש, זכה במכרז החדש על פני מועמדים אחרים, מבלי שהציג כנדרש הוכחות על ניסיונו המקצועי כנדרש בהוראות החוק לגבי מועמד לתפקיד הבכיר של מהנדס עירוני.

העירייה ושאול טענו כי לעמותה אין זכות עמידה המאפשרת את הגשת העתירה, וכי לשאול יש את הניסיון המקצועי הרלוונטי לתפקיד. בית הדין דחה את שתי הטענות, ואף העביר ביקורת חריפה על התנהלות העירייה והתנהלות וועדת האיתור שמינתה את שאול מחדש לתפקיד.

בפסק דינו, כתב בית הדין, בין השאר, ביקורת על התנהלות היועמ"ש של העירייה: "היעדר חוות דעת משפטית מתאימה בהליך הנוכחי זועק לשמיים דווקא נוכח ההליך הקודם שם עלתה הטענה לפיה מר אבישי איננו עומד בתנאי הסף ולכן היה אך מתבקש שבמכרז נשוא עניינינו ייבדקו תנאי הסף כהלכה ובאופן מסודר באמצעות חוות דעת משפטית מתאימה שתועבר לחברי הוועדה טרם החלטתם בנושא כל כך חשוב.

"לא ברור על סמך מה קבע היועץ המשפטי לעירייה כי מר אבישי עומד בתנאי הסף, ובהתאם לא ברור על סמך מה קיבלה הוועדה את עמדתו. 27 לפיכך, בהעדר חוות דעת לא ניתן לבקר את מסקנתו של היועץ המשפטי על בסיסה נקבע כי מר אבישי עומד בתנאי הסף".

בית הדין לא חסך ביקורת גם מוועדת הבחינה עצמה: "מפרוטוקול ועדת הבחינה לא עולה שמר אבישי נשאל בדבר ניסיון תעסוקתי קודם שיש בו כדי עמידה בתנאי הסף שנקבעו במכרז, זאת חרף ההליך הקודם שהתנהל בעניינו. מעיון בפרוטוקול הוועדה עולה, כי השאלות נסבו סביב ניסיונו כמהנדס העיר עפולה, וניכר היה כי חברי הוועדה לא ניסו להקשות על המתמודד כלל וכלל, ובאופן מתמיה לא נשאלו שאלות על עברו המקצועי 20 הרלוונטי לדרישות הסף לתפקיד".

לאחר קביעות אלו, הורה בית הדין לעירייה להקפיא את המינוי ולצאת למכרז חדש: "אנו סבורים שיהיה זה נכון להורות על פרסומו של מכרז חדש במסגרתו יוכל מר אבישי להתמודד, תוך מתן הזדמנות להמציא מסמכים וראיות חדשים המוכיחים כי הוא אכן עומד בתנאי הסף כפי שהוא טוען.

"מינויו של מר אבישי יוקפא עד למתן פסק הדין בתיק העיקרי. באופן חריג ובמטרה לתת לעירייה ומר אבישי פרק זמן להיערכות, ההקפאה תיכנס לתוקף ביום 5.6.24. העירייה תפרסם מכרז חדש לתפקיד מהנדס העיר וזאת תוך 40 ימים מהיום".

מעיריית עפולה סירבו להגיב לידיעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top