מגדל העמק

אלי ברדה נפרד מתפקידיו הציבוריים ברשות לפיתוח הגליל, תאגיד המים "מי-נועם", מרכז השלטון המקומי ואשכול הרשויות גליל ועמקים

ברשות לפיתוח הגליל החליף את ברדה רונן מרלי, ראש עיריית נהריה. באשכול הגליל והעמקים צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר האשכול ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט. פלוט החליף את ברדה גם בראשות הדירקטוריון של תאגיד המים "מי נועם". במרכז השלטון המקומי, בו ברדה שימש כיו"ר האסיפה הכללית, ראש עיריית נתניה מרים פיירברג נבחרה לתפקיד במקומו. ברדה: "התפקידים העצימו את יכולתי לפעול למען מגדל העמק, הבאתי את ניסיוני ויכולותיי לתפקידם אלו וגם למדתי מהם. אני מאחל הצלחה למחליפיי השונים"

אלי ברדה וחיים ביבס, מנהיגים יחד את מרכז השלטון המקומי עד לאחרונה
אלי ברדה וחיים ביבס, מנהיגים יחד את מרכז השלטון המקומי עד לאחרונה

נכנסים לנעליים גדולות: ראש עיריית מגדל העמק לשעבר, אלי ברדה, נפרד בשבועות האחרונים משלל תפקידים ציבוריים בכירים בהם החזיק בעת שהיה ראש העיר. במקביל לתפקידו כראש עיר גילה אלי ברדה יכולת ״מולטיטסקינג״, ריבוי משימות, עת כיהן כיו״ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל, יו״ר תאגיד המים "מי-נועם", יו״ר האסיפה הכללית במרכז השלטון המקומי ויו״ר אשכול גליל ועמקים.

ברשות לפיתוח הגליל ברדה שימש כיו"ר מועצת הרשות במשך כ-15 שנה, תחת שרים ממספר מפלגות: סילבן שלום מהליכוד, אריה דרעי מש"ס, עודד פורר מ"ישראל ביתנו" ולאחרונה גם יצחק וסרלאוף מ"עוצמה יהודית". העובדה כי ברדה נותר בתפקיד תחת שרים מגוונים רבים כל כך מעידה על היותו קונצנזוס המקובל על ראשי הרשויות והשרים תוך הכרה ביכולותיו ובתרומתו, בשעה שבדרך כלל שרים נוהגים למנות את איש מפלגתם לתפקיד מסוג זה.

במרכז השלטון המקומי ברדה שימש כיו"ר האסיפה הכללית בעשר השנים האחרונות במקביל לראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, המכהן  כיו״ר המרכז.

בתאגיד המים "מי-נועם" המאגד את מגדל העמק, עפולה ונוף הגליל ברדה שימש כיו"ר הדירקטוריון במשך כעשר שנים. בנוסף, באשכול הרשויות המקומיות גליל ועמקים, שהוקם ב-2019, שימש ברדה כיו"ר הדירקטוריון הראשון של האשכול ונחשב כמי שיזם והקים אותו בפועל.

כעת, משפסקה כהונתו של ברדה בראשות עיריית מגדל העמק, נוצר צורך להחליפו בתפקידים חשובים אלו. בשבוע שעבר התקיימה ישיבת מועצת הרשות לפיתוח הגליל בראשות השר וסרלאוף במהלכה נבחר רונן מרלי, ראש עיריית נהריה כמחליפו.

באשכול הגליל והעמקים החליף את ברדה לפני כשנה וחצי אייל בצר, ראש מוא"ז עמק יזרעאל לשעבר, ובחודש הבא צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר האשכול ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט, אשר החליף את ברדה גם בתפקיד בתאגיד המים "מי-נועם" כבר לפני כ-4 שנים.

במרכז השלטון המקומי, בו ברדה שימש כיו"ר האסיפה הכללית, נבחרה ראש עיריית נתניה מרים פיירברג לתפקיד.

ברדה סיכם את כהונותיו המגוונות: "התפקידים העצימו את יכולתי לפעול למען מגדל העמק, האזור והגליל, הבאתי את ניסיוני ויכולותיי לכל אחד מהתפקידים וגם למדתי מהם. אני מאחל הצלחה למחליפיי השונים בתפקידים החשובים הללו. בהכירי את מחליפיי, אני סמוך ובטוח כי הם ימשיכו להוביל את הגופים הללו, למרות המלחמה והתקופה המאתגרת שעם ישראל והשלטון המקומי מצויים בו, להישגים והצלחות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק

המבצע שלא יצא

טור אורח המבצע שלא יצא אל"מ (מיל') ד"ר רונן איציק על המבצע שלא יצא אל הפועל לשחרור חטופים בשבוע הראשון של המלחמה, ומידור הדרג המדיני

קרא עוד »
סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר, דוד לוי ז"ל

דוד לוי הובא למנוחות בבית שאן

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החקלאות אבי דיכטר וח"כים נוספים ספדו ללוי. גם ילדיו של לוי, חברי הכנסת לשעבר ז'קי לוי ואורלי לוי-אבקסיס, נפרדו בדמעות וספדו לו במילים חמות ומרגשות. ראש עיריית בית שאן, נועם ג'ומעה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי האומה"

קרא עוד »
חבר מועצת עיריית מגדל העמק אלי בקסיס

מכבידה את הנטל: עיריית מגדל העמק יוזמת חניה בתשלום בכל העיר

עושק התושבים במגדל העמק: מעיון בהצעת התקציב לשנת 2024, אשר צפוי להידון במועצת העיר ב-19.6, עולה כי העירייה צופה גדילה בהכנסות מקנסות חניה, מכ-616,000 שקלים שנגבו בפועל ב-2023 לכ-1.2 מיליון שקלים בתכנון התקציבי ל-2024, זאת בנוסף לצפי צמיחה בהכנסות העירייה מתשלום בגין חניה מ-250,000 שקלים ל-300,000. עוד הודיע ראש העיר יקי בן חיים על כוונת העירייה לקבוע חניה בתשלום בכל רחבי העיר ולגבות מן התושבים עבור תו חניה עירוני. חבר המועצה אלי בקסיס: "יעקב בן חיים הגיע למסקנה שניתן לעשוק כספית את התושבים והעסקים במגדל העמק". מן העירייה לא נמסרה תגובה עד סגירה הגיליון

קרא עוד »
הציפורים שניצלו מציד לא חוקי של פלסטיני משכם ע"י משטרת ישראל (קרדיט תמונה: משטרת ישראל)

תושב שכם נתפס כשהוא צד ציפורים מוגנות בצפון

תושב שכם שיקבל היתר כניסה מיוחד לישראל לצורך טיפול רפואי לבנו החולה ניצל את ההזדמנות ונתפס על חם בזמן צייד של ציפורים מוגנות. בסיום חקירתו במשטרת מחוז צפון הוגש כנגדו כתב אישום. המשטרה: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד פגיעה בבעלי חיים"

קרא עוד »
Scroll to Top